JG15-0.5-90
Manufacturer
Jensen Global Inc.
VIGOR # :
Description
15G 0.5" IT SERIES TIP ID .059"
Catalog
Dispensing Equipment - Tips, Nozzles
DataSheet
JG15-0.5-90 PDF
Type Description
Series:IT
Package:Bag
Part Status:Active
Type:Dispenser Needle, Tip
Tip Type:Angled 90°
Gauge:15
Outer Diameter:0.072" (1.83mm)
Inner Diameter:0.059" (1.50mm)