JG19-1.5HP
Manufacturer
Jensen Global Inc.
VIGOR # :
Description
19G 1.5" HP SERIES TIP ID .027"
Catalog
Dispensing Equipment - Tips, Nozzles
DataSheet
JG19-1.5HP PDF
Type Description
Series:HP
Package:Bag
Part Status:Active
Type:Dispenser Needle, Tip
Tip Type:Straight
Gauge:19
Outer Diameter:0.041" (1.04mm)
Inner Diameter:0.028" (0.71mm)