JG22-0.5HP
Manufacturer
Jensen Global Inc.
VIGOR # :
Description
22G 0.5" HP SERIES TIP ID .016"
Catalog
Dispensing Equipment - Tips, Nozzles
DataSheet
JG22-0.5HP PDF
Type Description
Series:HP
Package:Bag
Part Status:Active
Type:Dispenser Needle, Tip
Tip Type:Straight
Gauge:22
Outer Diameter:0.028" (0.71mm)
Inner Diameter:0.016" (0.41mm)