JG14-1.5-90
Manufacturer
Jensen Global Inc.
VIGOR # :
Description
14G 1.5" IT SERIES TIP ID .069"
Catalog
Dispensing Equipment - Tips, Nozzles
DataSheet
JG14-1.5-90 PDF
Type Description
Series:IT
Package:Bag
Part Status:Active
Type:Dispenser Needle, Tip
Tip Type:Angled 90°
Gauge:14
Outer Diameter:0.083" (2.11mm)
Inner Diameter:0.069" (1.75mm)