10-680-190T
Manufacturer
Aries Electronics, Inc.
VIGOR # :
Description
CONN HDR MALE PIN 10POS TIN
Catalog
Rectangular Connectors - Headers, Specialty Pin
DataSheet
10-680-190T PDF
Type Description
Series:680
Package:Tray
Part Status:Active
Connector Type:Header
Contact Type:Male Pin
Number of Positions:10
Pitch:0.100" (2.54mm)
Number of Rows:2
Row Spacing:0.300" (7.62mm)
Mounting Type:Through Hole
Termination:Solder
Features:Programmable
Contact Finish:Tin
Contact Finish Thickness:50.0µin (1.27µm)
Color:Black
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CONN HDR SOLDER 34POS TIN-LEAD
CONN HDR POST 57POS TIN-LEAD
CONN HDR POST 61POS TIN
FSBS3CH60
FSBS3CH60
AC MOTOR CONTROLLER, 3A, HYBRID
50.5-ND-40
50.5-ND-40
STEEL DISC RETAINING MAGNET
10-680-190T
10-680-190T
CONN HDR MALE PIN 10POS TIN
5SBC-3-F
5SBC-3-F
LED GREEN/RED CLEAR 5MM T/H