22-680-191TC
Manufacturer
Aries Electronics, Inc.
VIGOR # :
Description
CONN HDR MALE PIN 22POS TIN
Catalog
Rectangular Connectors - Headers, Specialty Pin
DataSheet
22-680-191TC PDF
Type Description
Series:680
Package:Tray
Part Status:Active
Connector Type:Header
Contact Type:Male Pin
Number of Positions:22
Pitch:0.100" (2.54mm)
Number of Rows:2
Row Spacing:0.300" (7.62mm)