CI1503S0000
Description
3 POS 1.50MM(.059) WIRE TO BOARD
Catalog
Rectangular Connectors - Housings
DataSheet
CI1503S0000 PDF
Type Description
Series:CI15
Package:Bag
Part Status:Active
Connector Type:Receptacle
Contact Type:Female Socket
Number of Positions:3
Pitch:0.059" (1.50mm)
Number of Rows:1
Row Spacing:-
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Contact Termination:Crimp
Fastening Type:Friction Lock
Color:-
Features:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CONN RCPT HSG 24POS 3.96MM
RF-08
RF-08
CONN RECEPT HOUSING 8POS RF
AS16 HT, CAP, 3P, REDUCED SEAL,
AM4HV
AM4HV
CAP TRIMMER 1-4PF 1000V SMD
STP6X42MGR
STP6X42MGR
CABLE MOD 8P8C PLUG-PLUG 137.8'
C8051F544-IMR
C8051F544-IMR
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 32QFN
CI1503S0000
CI1503S0000