MPS64RX-1000
Manufacturer
Kycon
VIGOR # :
Description
MOD PLUG SHIELD 6P4C ROUND STRAN
Catalog
Modular Connectors - Plugs
DataSheet
MPS64RX-1000 PDF
Type Description
Series:MPS
Package:-
Part Status:Active
Connector Type:Plug
Cable Type:Round Cable, Stranded Wires
Number of Positions/Contacts:6p4c (RJ11, RJ14)
Features:-
Shielding:Shielded
Ratings:-
Ingress Protection:-
Termination:IDC
Length:-
Color:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
943-SP-370808SM2-A399
943-SP-370808SM2-A399
CONN MOD PLUG 8P8C SHIELDED
943-SP-370808SM2-A217
943-SP-370808SM2-A217
CONN MOD PLUG 8P8C SHIELDED
TM11AP-88P(02)
TM11AP-88P(02)
CONN MOD PLUG
7411
CUTTER, MINIATURE TAPER SEMI-FLU
PM-BUNDLE-C100
PM-BUNDLE-C100
ACUCT 1.0-INCH, 100A POWER MONIT
RVC2512FT110K
RVC2512FT110K
RES 110K OHM 1% 1W 2512