IS.ACANTO10-0.5K
Manufacturer
Industrial Shields
VIGOR # :
Description
DIN RAIL 500OHMS 4-20MA TO 0-10V
Catalog
Terminal Blocks - Din Rail, Channel
DataSheet
IS.ACANTO10-0.5K PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Type:Feed Through
Disconnect Type:-
Number of Positions:4
Number of Levels:2; Connected
Terminal - Width:-
Termination Style:Push In, Spring
Current - IEC:-
Voltage - IEC:-
Current - UL:20 mA
Voltage - UL:10V
Wire Gauge or Range - AWG:-
Wire Gauge or Range - mm²:0.34-0.5mm²
Features:Resistor, 500Ohm