IMSA-11600S-55A-GFN4
Description
CONN FFC VERT .5MM 55POS
DataSheet
IMSA-11600S-55A-GFN4 PDF
Number of Positions:55
Pitch:0.020" (0.50mm)
Termination:Solder
FFC, FCB Thickness:0.30mm
Height Above Board:0.236" (6.00mm)
Features:Solder Retention
Voltage Rating:50V
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
FPC 1.0MM
FPC 0.5MM
FPC 1.0MM
SANOXY-VNDR-MICRO-USB-6FT
SANOXY-VNDR-MICRO-USB-6FT
SANOXY CABLE FOR ANDROID PHONES
PC401TJ0000F
PC401TJ0000F
OPTOISO 3.75KV OPEN COLL 5MFP
7105K2AV2BE
7105K2AV2BE
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V
IMSA-11600S-55A-GFN4
IMSA-11600S-55A-GFN4
CONN FFC VERT .5MM 55POS