IMSA-11600S-40A-GFN4
Description
CONN FFC VERT .5MM 40POS
DataSheet
IMSA-11600S-40A-GFN4 PDF
Number of Positions:40
Pitch:0.020" (0.50mm)
Termination:Solder
FFC, FCB Thickness:0.30mm
Height Above Board:0.236" (6.00mm)
Features:Solder Retention
Voltage Rating:50V
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
006208001123001/+
006208001123001/+
FPC 1.0MM