IMSA-11600S-20A-GFN4
Description
CONN FFC VERT .5MM 20POS
DataSheet
IMSA-11600S-20A-GFN4 PDF
Number of Positions:20
Pitch:0.020" (0.50mm)
Termination:Solder
FFC, FCB Thickness:0.30mm
Height Above Board:0.236" (6.00mm)
Features:Solder Retention
Voltage Rating:50V