IMSA-11600S-15D-GFN4
Description
CONN FFC VERT .5MM 15POS
DataSheet
IMSA-11600S-15D-GFN4 PDF
Number of Positions:15
Pitch:0.020" (0.50mm)
Termination:Solder
FFC, FCB Thickness:0.30mm
Height Above Board:0.236" (6.00mm)
Features:Solder Retention
Voltage Rating:50V
Operating Temperature:-
Material Flammability Rating:UL94 V-0
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
PCB-C-06-SA-20
PCB-C-06-SA-20
FPC/FFC CONNECTOR, LIF TYPE, 1.0
CONN FFC FPC TOP 7POS 0.50MM R/A
FPC 1.0MM
SR155C822KAATR1
SR155C822KAATR1
CAP CER 8200PF 50V X7R RADIAL
SSB44HM3_A/H
SSB44HM3_A/H
4A 40V SM SCHOTTKY RECT SMB
IMSA-11600S-15D-GFN4
IMSA-11600S-15D-GFN4
CONN FFC VERT .5MM 15POS