K21L0C-P10LCC0-620S
Manufacturer
ODU
VIGOR # :
Description
CONN RCPT FMALE 10P SOLDER CUP
Catalog
Circular Connectors
DataSheet
K21L0C-P10LCC0-620S PDF
Type Description
Series:ODU MINI-SNAP® L
Package:Bulk
Part Status:Active
Connector Type:Receptacle, Female Sockets
Number of Positions:10
Shell Size - Insert:1
Shell Size, MIL:-
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Mounting Feature:-
Termination:Solder Cup
Fastening Type:Push-Pull
Orientation:0
Shell Material:Brass
Shell Finish:Chrome over Nickel
Contact Finish - Mating:Gold
Color:Silver
Ingress Protection:IP50 - Dust Protected
Material Flammability Rating:-
Features:Backshell, Strain Relief
Shielding:Shielded
Current Rating (Amps):-
Voltage Rating:-
Cable Opening:-
Operating Temperature:-40°C ~ 120°C
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
DTS20F17-35SN-6149
DTS20F17-35SN-6149
RECP ASSY
BACC63BP18H8P6
BACC63BP18H8P6
CONN PLUG MALE 8POS GOLD CRIMP
RS5-1D5-21
RS5-1D5-21
SSR-5A 240VAC SPST-NO
929700-11-27-RK
929700-11-27-RK
CONN HEADER VERT 27POS 2.54MM
LMK063C6333KP-F
LMK063C6333KP-F
CAP CER 0.033UF 10V X6S 0201