G11MC7-P10LCC0-0020
Manufacturer
ODU
VIGOR # :
Description
CONN RCPT FMALE 10P SOLDER CUP
Catalog
Circular Connectors
DataSheet
G11MC7-P10LCC0-0020 PDF
Type Description
Series:ODU MEDI-SNAP®
Package:Bulk
Part Status:Active
Connector Type:Receptacle, Female Sockets
Number of Positions:10
Shell Size - Insert:1
Shell Size, MIL:-
Mounting Type:Panel Mount
Mounting Feature:Bulkhead - Rear Side Nut
Termination:Solder Cup
Fastening Type:Push-Pull
Orientation:C
Shell Material:Polysulfone (PSU)
Shell Finish:-
Contact Finish - Mating:Gold
Color:Gray, Red
Ingress Protection:IP50 - Dust Protected
Material Flammability Rating:-
Features:-
Shielding:Unshielded
Current Rating (Amps):-
Voltage Rating:-
Cable Opening:-
Operating Temperature:-50°C ~ 120°C
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
983-6SE 12-03 PN
983-6SE 12-03 PN
MAWI 70 SB GRAY
CTVS07RF-25-11SA
CTVS07RF-25-11SA
CONN RCPT FMALE 11POS GOLD CRIMP
MCA1101-50-3
MCA1101-50-3
50A, 3.3V, FIX GAIN, 1.5MHZ BW,