RSA-3560-1-047
Manufacturer
RF Industries
VIGOR # :
Description
SMA FEMALE BH; 50 OHMS
Catalog
Coaxial Connectors (RF)
DataSheet
RSA-3560-1-047 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Connector Style:SMA
Connector Type:Jack, Female Socket
Contact Termination:Solder
Shield Termination:Solder
Impedance:50Ohm
Mounting Type:Panel Mount
Mounting Feature:Bulkhead - Front Side Nut
Cable Group:M17/151 (0.047" Semi Rigid)
Fastening Type:Threaded
Frequency - Max:18 GHz
Number of Ports:1
Features:-
Housing Color:Gold
Ingress Protection:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CONN SMA JACK STR 50 OHM SOLDER
BJ450WS
BJ450WS
CONN 1553 TWIN JACK STR SOLDER
CONN SSMA JACK R/A 50 OHM PCB
S2234
S2234
CABLE GLAND 9-16MM 3/4NPT POLY
8523
CARD CARRIER ESD SAFE 10X8X2"
MOD-IO
MOD-IO
ATMEL ATMEGA16 RELAY MODULE
RSA-3560-1-047
RSA-3560-1-047
SMA FEMALE BH; 50 OHMS