FCBN425QB2C10
Manufacturer
Finisar Corporation
VIGOR # :
Description
CABLE OPT 4X25G OMNI QSFP 10M
Catalog
Pluggable Cables
DataSheet
FCBN425QB2C10 PDF
Type Description
Series:Quadwire®
Package:Bulk
Part Status:Active
Cable Connectors:QSFP
Number of Positions:38
Connector Type:Plug to Plug
Gender:Male to Male
Fastening Type:Push-Pull
Features:Active, Plenum, Pull Tab
Cable Type:Round
Usage:Network
Length:32.81' (10.00m)
Color:Orange
Shielding:Unshielded
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
FCBN425QF1C03
FCBN425QF1C03
CBL ASSY 4X25G ETH QSFP 3M
CABLE MINISAS 4X M-M 500MM
FCF8-20-01-L-40.00-S
FCF8-20-01-L-40.00-S
FCF8 CABLE ASSEMBLY
SCAP,PBLS-2.5/10.8
SCAP,PBLS-2.5/10.8
CAP 2.5F -10% +20% 10.8V UCAP PK
HD-63-2-6
HD-63-2-6
KNOB SMOOTH 0.125" METAL
25LC080AT-I/ST
25LC080AT-I/ST
IC EEPROM 8KBIT SPI 10MHZ 8TSSOP