828J20SLE-1000FT
Manufacturer
Nanmac
VIGOR # :
Description
CABLE 20 AWG 1000'
Catalog
Multiple Conductor Cables
DataSheet
828J20SLE-1000FT PDF
Type Description
Series:G9
Package:Spool
Part Status:Active
Cable Type:Multi-Conductor
Number of Conductors:-
Wire Gauge:20 AWG
Conductor Strand:-
Conductor Material:-
Jacket (Insulation) Material:Fiberglass
Jacket (Insulation) Diameter:-
Shield Type:-
Length:1000.0' (304.8m)
Jacket Color:-
Ratings:-
Features:-
Voltage:-
Operating Temperature:-
Usage:Thermocouple
Jacket (Insulation) Thickness:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CABLE 5X0.5 PUR BK UNSH G/Y D6.2
9451P 009U1000
9451P 009U1000
FSPR #22 FEP PLENUM PVC
5370/40C SL002
5370/40C SL002
CABLE 40COND 16AWG SHLD 500'
GNR20BHZ
GNR20BHZ
SSR RELAY SPST-NO 20A 48-600V
A2410E
A2410E
SSR RELAY SPST-NO 10A 24-280V
49158
TWEEZER POINTED FINE 22 6.10"
828J20SLE-1000FT
828J20SLE-1000FT
CABLE 20 AWG 1000'