810K20SLE-500FT
Manufacturer
Nanmac
VIGOR # :
Description
CABLE 20 AWG 500'
Catalog
Multiple Conductor Cables
DataSheet
810K20SLE-500FT PDF
Type Description
Series:G9
Package:Spool
Part Status:Active
Cable Type:Multi-Conductor
Number of Conductors:-
Wire Gauge:20 AWG
Conductor Strand:-
Conductor Material:-
Jacket (Insulation) Material:Fluorinated Ethylene-Propylene (FEP)
Jacket (Insulation) Diameter:-
Shield Type:-
Length:500.0' (152.4m)
Jacket Color:-
Ratings:-
Features:-
Voltage:-
Operating Temperature:-
Usage:Thermocouple
Jacket (Insulation) Thickness:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CAT6E 4PR U/UTP CMR REEL GREEN,
1036A 01010000
1036A 01010000
CBL 3COND 18AWG SHLD
5541FE 0081000
5541FE 0081000
CBL 2PR 22AWG SHLD
MINI-SAS HD CABLE ASSEMBLY 26AWG
HG2510ESD
HG2510ESD
HEAT GUN PROG W/LCD DIS ESD SAFE
GPA030A120I-FD
GPA030A120I-FD
IGBT 1200V 60A 329W TO247
810K20SLE-500FT
810K20SLE-500FT
CABLE 20 AWG 500'