AP256GPPSS25-R
Manufacturer
Apacer
VIGOR # :
Description
NAS 2.5" SATA3 SSD
Catalog
Solid State Drives (SSDs), Hard Disk Drives (HDDs)
DataSheet
AP256GPPSS25-R PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Memory Size:256GB
Memory Type:FLASH - NAND (TLC)
Form Factor:2.5"
Speed - Read:550MB/s
Speed - Write:500MB/s
Voltage - Supply:5V
Type:SATA III
Current - Max:-
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Weight:-
Size / Dimension:100.00mm x 69.85mm x 6.90mm