AP-FD25C22E0128GS-3T
Manufacturer
Apacer
VIGOR # :
Description
PATA 2.5" FLASH DRIVE SLC 128GB
Catalog
Solid State Drives (SSDs), Hard Disk Drives (HDDs)
DataSheet
AP-FD25C22E0128GS-3T PDF
Type Description
Series:AFD257
Package:Bulk
Part Status:Active
Memory Size:128GB
Memory Type:FLASH - NAND (SLC)
Form Factor:2.5"
Speed - Read:100MB/s
Speed - Write:95MB/s
Voltage - Supply:5V
Type:ATA
Current - Max:295mA (Typ)
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Weight:-
Size / Dimension:100.00mm x 69.90mm x 9.30mm