APS18A7A256G-6BTM1GW
Manufacturer
Apacer
VIGOR # :
Description
1.8" SATA3 SSD MLC 256GB DEVSLP
Catalog
Solid State Drives (SSDs), Hard Disk Drives (HDDs)
DataSheet
APS18A7A256G-6BTM1GW PDF
Type Description
Series:SFD18A-M
Package:Tray
Part Status:Active
Memory Size:256GB
Memory Type:FLASH - NAND (MLC)
Form Factor:1.8"
Speed - Read:505MB/s
Speed - Write:350MB/s
Voltage - Supply:5V
Type:SATA III
Current - Max:655mA (Typ)
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Weight:-
Size / Dimension:78.50mm x 54.00mm x 5.00mm