APS18A7A128G-6BTM1GWL
Description
SSD 128GB 1.8" MLC SATA III 3.3V
DataSheet
APS18A7A128G-6BTM1GWL PDF
Type Description
Series:SFD18A-M
Package:Tray
Part Status:Active
Memory Size:128GB
Memory Type:FLASH - NAND (MLC)
Form Factor:1.8"
Speed - Read:510MB/s
Speed - Write:380MB/s
Voltage - Supply:3.3V
Type:SATA III
Current - Max:280mA (Typ)
Operating Temperature:-45°C ~ 85°C
Weight:-
Size / Dimension:78.50mm x 54.00mm x 5.00mm