SFSA060GM3AA2TO-I-HC-22P-STD
Description
SSD M.2 SATA X-66M2(2242) 60GB P
DataSheet
SFSA060GM3AA2TO-I-HC-22P-STD PDF
Type Description
Series:X-66M2
Package:Bulk
Part Status:Active
Memory Size:60GB
Memory Type:FLASH - NAND (pSLC)
Form Factor:M.2 Module
Speed - Read:520MB/s
Speed - Write:415MB/s
Voltage - Supply:3.3V
Type:SATA III
Current - Max:550mA
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Weight:-
Size / Dimension:42.00mm x 22.00mm x 3.60mm