SFSA480GQ1AA8TO-I-OC-22P-STD
Manufacturer
Swissbit
VIGOR # :
Description
IND SATA SSD 2.5" X-66 480 GB PS
Catalog
Solid State Drives (SSDs), Hard Disk Drives (HDDs)
DataSheet
SFSA480GQ1AA8TO-I-OC-22P-STD PDF
Type Description
Series:X-66
Package:Bulk
Part Status:Active
Memory Size:480GB
Memory Type:FLASH - NAND (pSLC)
Form Factor:2.5"
Speed - Read:520MB/s
Speed - Write:450MB/s
Voltage - Supply:5V
Type:SATA III
Current - Max:610mA
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Weight:-
Size / Dimension:80.00mm x 22.00mm x 3.60mm