AQ48P72E8BNK0M
Manufacturer
ATP Electronics, Inc.
VIGOR # :
Description
MODULE DDR3L SDRAM 16GB 1600MT/S
Catalog
Memory - Modules
DataSheet
AQ48P72E8BNK0M PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Active
Memory Type:DDR3L SDRAM
Memory Size:16GB
Speed:1600MT/s
Package / Case:Module
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
MT18KSF51272AZ-1G6K1
MT18KSF51272AZ-1G6K1
MODULE DDR3L SDRAM 4GB 240UDIMM
MTA36ASF4G72PZ-3G2E2
MTA36ASF4G72PZ-3G2E2
MOD SDRAM DDR4 16GB RDIMM
AQ12M72X8BLH9S
AQ12M72X8BLH9S
MEMORY MODULE 4GB 240PIN UNBUFF
C162ALBSBSW6WN55XAA
C162ALBSBSW6WN55XAA
16X2 STN BLUE CHARACTER LCD
L6R48D-300-C14
L6R48D-300-C14
AC/DC DESKTOP ADAPTER 30V 48W
SIM205-A00-SJL-01
SIM205-A00-SJL-01
LCD TFT 480X272 4.3" RES T/S