15DB751J
Manufacturer
Ametherm
VIGOR # :
Description
THERM NTC 750OHM 3485K RADIAL
Catalog
Temperature Sensors - NTC Thermistors
DataSheet
15DB751J PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance in Ohms @ 25°C:750
Resistance Tolerance:±5%
B Value Tolerance:±3%
B0/50:3445K
B25/50:3485K
Operating Temperature:-50°C ~ 150°C
Power - Max:500 mW
Length - Lead Wire:0.98" (25.00mm)