PANR102350
Manufacturer
Ametherm
VIGOR # :
Description
THERMISTOR NTC 1KOHM 3500K BEAD
Catalog
Temperature Sensors - NTC Thermistors
DataSheet
PANR102350 PDF
Type Description
Series:PANR
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance in Ohms @ 25°C:1k
Resistance Tolerance:-
B Value Tolerance:-
B0/50:3500K
B25/50:-
B25/75:-
Operating Temperature:-
Power - Max:125 mW