SM08202345
Manufacturer
Ametherm
VIGOR # :
Description
THERMISTOR NTC 2KOHM 3450K 0805
Catalog
Temperature Sensors - NTC Thermistors
DataSheet
SM08202345 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance in Ohms @ 25°C:2k
Resistance Tolerance:±10%
B Value Tolerance:-
B0/50:3450K
B25/50:-
B25/75:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Power - Max:250 mW