10-MPT4.8-75
Manufacturer
PowerFilm Inc.
VIGOR # :
Description
SOLAR CELL 240MW 7.4V 10PACK
Catalog
Solar Cells
DataSheet
10-MPT4.8-75 PDF
Type Description
Series:Wireless Electronics
Package:Bulk
Part Status:Active
Power (Watts) - Max:240 mW
Current @ Pmpp:50 mA
Voltage @ Pmpp:4.8 V
Current - Short Circuit (Isc):64 mA
Type:-
Voltage - Open Circuit:7.4 V
Operating Temperature:-
Package / Case:Cells
Size / Dimension:3.701" L x 2.870" W x 0.009" H (94.00mm x 72.90mm x 0.22mm)