B12A06005AEDA0GL
Manufacturer
Cantherm
VIGOR # :
Description
THERMAL CUT OUT
Catalog
Temperature Sensors - Thermostats - Mechanical
DataSheet
B12A06005AEDA0GL PDF
Part Status:Active
Circuit:-
Switching Temperature:-
Reset Temperature:-
Current Rating - AC:-
Current Rating - DC:-
Tolerance:-
Switching Cycles:-
Termination Style:-
Mounting Type:-
Package / Case:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
2455RBV04490026
2455RBV04490026
THERMAL-COMMERCIAL THERMAL
2455R00830901
2455R00830901
THERMOSTAT CYLINDER W/ FLANGE QC
2450RC-90840951
2450RC-90840951
THERMOSTAT AUTO RESET MODULE QC
CDSC36RR1W
CDSC36RR1W
DISPLAY 7SEG 0.36" SGL RED 10DIP
5977781702F
5977781702F
LED BLUE/RED 4PLCC SMD
FC1BSHHGN24.0-T3
FC1BSHHGN24.0-T3
CRYSTAL 24MHZ 12PF SMT