NMB10-18GM65-E2-C-V1
Manufacturer
Pepperl+Fuchs
VIGOR # :
Description
IND SEN 10MM PNP XYLAN COAT
Catalog
Proximity Sensors
DataSheet
NMB10-18GM65-E2-C-V1 PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Sensor Type:Inductive
Sensing Distance:0.394" (10mm)
Output Type:PNP-NO, 3-Wire
Response Frequency:-
Shielding:Unshielded
Material - Body:Stainless Steel
Voltage - Supply:10V ~ 30V
Termination Style:Connector
Operating Temperature:-25°C ~ 70°C