STS210101CHIP
Manufacturer
Cantherm
VIGOR # :
Description
THERMISTOR PTC 1.01K OHM 1% AXL
Catalog
Temperature Sensors - PTC Thermistors
DataSheet
STS210101CHIP PDF
Type Description
Series:STS2
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance @ 25°C:1.01 kOhms
Resistance Tolerance:±1%
Operating Temperature:-40°C ~ 170°C
Power - Max:50 mW