STS210101L360500U129
Description
THERMISTOR PTC 1.01K OHM 1% AXL
DataSheet
STS210101L360500U129 PDF
Part Status:Active
Resistance @ 25°C:1.01 kOhms
Resistance Tolerance:±1%
Operating Temperature:-40°C ~ 170°C
Power - Max:50 mW