SUPS5KCXX24
Manufacturer
SolaHD
VIGOR # :
Description
S5KC STARTUP PLUS 7X24 W/1PM
Catalog
Uninterruptible Power Supply (UPS) Systems
DataSheet
SUPS5KCXX24 PDF
Type Description
Series:S5KC
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Standby (No Regulation)
Voltage - Input:-
Applications:General Purpose, Industrial Control
Form:-
Power - Rated:-
AC Outlets:-
Backup Time - Max Load:-
Media Lines Protected:-
Voltage - Output:-
Input Connector:-
Output Connector:-
Cord Length:-
Approval Agency:-
Size / Dimension:-
Height:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
OMNIVS1500LCD
OMNIVS1500LCD
1440VA 900W LINE-INTERACTIVE UPS
CBI245A-NICD
CBI245A-NICD
UPS POWER 24VDC 5A 115-230-277 V