STC-DRS-036
Manufacturer
SolaHD
VIGOR # :
Description
DIN RAIL SINGLE PAIR TVSS 36V
Catalog
Power Distribution, Surge Protectors
DataSheet
STC-DRS-036 PDF
Type Description
Series:STC-DRS
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Surge Protection Module
Mounting Type:DIN Rail
Current - Max:150mA
Region Utilized:International
Overload Protection:Fuse Holder
Connector - AC Input:Screw Terminals
Connector - AC Output:Screw Terminals
Voltage - Input:36VDC