MCM-0905-501-E-RU
DataSheet
MCM-0905-501-E-RU PDF
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:500 µH @ 100 kHz
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.472" L x 0.425" W (12.00mm x 10.80mm)
Height (Max):0.252" (6.40mm)