1001932PT-AC10L0200
Manufacturer
Ethertronics
VIGOR # :
Description
ANTENNA ASSY, WLAN T 200
Catalog
RF Antennas
DataSheet
1001932PT-AC10L0200 PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
RF Family/Standard:802.15.4, Bluetooth, WiFi
Frequency Group:UHF (2GHz ~ 3GHz), SHF (f > 4GHz)
Frequency (Center/Band):2.4GHz, 5GHz
Frequency Range:2.4GHz ~ 2.585GHz, 5.15GHz ~ 5.825GHz
Antenna Type:PCB Trace
Number of Bands:2
VSWR:2
Return Loss:-
Gain:2.5dBi, 4.4dBi
Power - Max:500 mW
Features:Cable - 200mm
Termination:MHF
Ingress Protection:-
Mounting Type:Adhesive
Height (Max):0.063" (1.60mm)