GW.82.5153
Manufacturer
Taoglas
VIGOR # :
Description
SDARS 2320~2345MHZ DUAL-BAND XM
Catalog
RF Antennas
DataSheet
GW.82.5153 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
RF Family/Standard:WiFi
Frequency Group:SHF (f > 4GHz)
Frequency (Center/Band):5.5GHz
Frequency Range:5.15GHz ~ 5.85GHz
Antenna Type:Whip, Tilt
Number of Bands:1
VSWR:-
Return Loss:-
Gain:5.64dBi, 6.53dBi
Power - Max:1 W
Features:-
Termination:RP-SMA Male
Ingress Protection:-
Mounting Type:Connector Mount
Height (Max):7.795" (198.00mm)