1002289F0-AA10L0100
Manufacturer
Ethertronics
VIGOR # :
Description
ANTENNA 100MM LTE/CELLULAR WIDE
Catalog
RF Antennas
DataSheet
1002289F0-AA10L0100 PDF
Type Description
Series:Prestta™
Package:Bulk
Part Status:Active
RF Family/Standard:Cellular
Frequency Group:Wide Band
Frequency (Center/Band):700MHz, 750MHz, 850MHz, 900MHz, 1.8GHz, 1.9GHz, 2.1GHz, 2.7GHz
Frequency Range:700MHz ~ 960MHz, 1.71GHz ~ 2.7GHz
Antenna Type:Flat Patch
Number of Bands:8
VSWR:2.5
Return Loss:-
Gain:-
Power - Max:2 W
Features:Cable - 100mm
Termination:U.FL (UMCC), IPEX MHF1
Ingress Protection:-
Mounting Type:Adhesive
Height (Max):0.049" (1.25mm)