RST-W2-P-110-SMA-H
Manufacturer
Raltron
VIGOR # :
Description
RFANT 2400-2483MHZ 4G SMA RA
Catalog
RF Antennas
DataSheet
RST-W2-P-110-SMA-H PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
RF Family/Standard:Cellular
Frequency Group:UHF (2GHz ~ 3GHz)
Frequency (Center/Band):2.4415GHz
Frequency Range:2.4GHz ~ 2.483GHz
Antenna Type:Whip, Tilt
Number of Bands:1
VSWR:1.5
Return Loss:-
Gain:4.15dBi
Power - Max:30 W
Features:-
Termination:SMA Male
Ingress Protection:-
Mounting Type:Connector Mount
Height (Max):4.331" (110.00mm)