X9001248-4GMSMB1000R
Manufacturer
Ethertronics
VIGOR # :
Description
ANTENNA,LTE MAGNETIC 1000
Catalog
RF Antennas
DataSheet
X9001248-4GMSMB1000R PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
RF Family/Standard:802.15.4, Cellular
Frequency Group:Wide Band
Frequency (Center/Band):700MHz, 800MHz, 900MHz, 1.8GHz, 2.1GHz, 2.6GHz
Frequency Range:698MHz ~ 960MHz, 1.71GHz ~ 2.69GHz
Antenna Type:Whip, Straight
Number of Bands:6
VSWR:-
Return Loss:-5.2dB, -5.8dB, -6dB
Gain:-0.5dBi, -0.2dBi, 1.8dBi, 1.9dBi
Power - Max:-
Features:-
Termination:SMA Male
Ingress Protection:IP65
Mounting Type:Magnetic
Height (Max):4.409" (112.00mm)