VSC58-1RM
Manufacturer
FLIR
VIGOR # :
Description
5.8MM CAM W 1M SEMI-RIGID PROBE
Catalog
Accessories
DataSheet
VSC58-1RM PDF
Type Description
Series:VS
Package:Bulk
Part Status:Active
Accessory Type:Camera Probe
For Use With/Related Products:VS70 Series Videoscope
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
810-10093X
810-10093X
X-Cite Mini+ flange
VSA4-1M-W
VSA4-1M-W
WIRELESS 4 WAY 8MM ART CAM W 1M
SWIVEL BALL JOINT 1/4"-20 WITH M
SMHC2511-R33MHF
SMHC2511-R33MHF
0.33UH, 20%, 3.5MOHM, 30AMP MAX.
FDA2-R17251QBKW4F
FDA2-R17251QBKW4F
FAN AXIAL 172X51MM 230VAC WIRE
CP400
CP400
WIPES PRE-SAT ELECTRONICS 50PCS
VSC58-1RM
VSC58-1RM