CL-773F-CW18C4-SDW-T
Manufacturer
Citizen Electronics Co., Ltd.
VIGOR # :
Description
LED WHITE DIFFUSED 2016 SMD
Catalog
LED Indication - Discrete
DataSheet
CL-773F-CW18C4-SDW-T PDF
Type Description
Series:773F
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Color:White, Cool
Configuration:Standard
Lens Color:White
Lens Transparency:Diffused
Millicandela Rating:-
Lens Style:-
Lens Size:-
Voltage - Forward (Vf) (Typ):3.5V
Current - Test:1A
Viewing Angle:120°
Mounting Type:Surface Mount
Wavelength - Dominant:6000K
Wavelength - Peak:-
Features:-
Package / Case:2-SMD, No Lead
Supplier Device Package:2016
Size / Dimension:2.04mm L x 1.64mm W
Height (Max):0.75mm