ICM15-180
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 18V 15W
DataSheet
ICM15-180 PDF
Type Description
Series:Tri-Mag®, ICM15 (15W)
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:18V
Current - Output (Max):830mA
Power (Watts):15 W
No Load Power Consumption:100mW (Max)
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length:59" (1.50m)
Input Connector:NEMA 1-15P, Multi-Blade (Sold Separately)
Size / Dimension:2.80" L x 1.70" W x 1.20" H (71.2mm x 43.2mm x 30.5mm)