DX19TD10-08
Manufacturer
Vifa (Peerless by Tymphany)
VIGOR # :
Description
DX TWEETER 19 MM FABRIC DOME FER
Catalog
Speakers
DataSheet
DX19TD10-08 PDF
Type Description
Series:DX
Package:Bulk
Part Status:Active
Technology:Magnetic
Type:Tweeter
Frequency Range:2.5 kHz ~ 20.0 kHz
Frequency - Self Resonant:981.07Hz
Impedance:0.996" (25.30mm)