RTX-1612BD32-S-52.000-TR
Manufacturer
Raltron
VIGOR # :
Description
XTAL OSC TCXO 52MHZ 2.8V CLP SNW
Catalog
Oscillators
DataSheet
RTX-1612BD32-S-52.000-TR PDF
Type Description
Series:RTX-1612
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:TCXO
Frequency:52 MHz
Function:-
Output:Clipped Sine Wave
Voltage - Supply:2.8V
Frequency Stability:±1ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):2mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)