411320B02500
Manufacturer
Comair Rotron
VIGOR # :
Description
HEATSINK STAMP 12.7X34.9X50.8MM
Catalog
Thermal - Heat Sinks
DataSheet
411320B02500 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Type:Board Level, Vertical
Package Cooled:TO-218, TO-220, TO-247
Attachment Method:Bolt On and PC Pin
Shape:Rectangular, Fins
Length:2.000" (50.80mm)
Width:1.375" (34.93mm)
Diameter:-
Fin Height:0.500" (12.70mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise:2.0W @ 20°C
Thermal Resistance @ Forced Air Flow:4.50°C/W @ 200 LFM