TBC200HC
Manufacturer
Hayata
VIGOR # :
Description
SS CBL TIE 8", 300LBS, COATED
Catalog
Cable Ties and Zip Ties
DataSheet
TBC200HC PDF
Type Description
Series:Roller Ball
Package:Bag
Part Status:Active
Wire/Cable Tie Type:Standard, Locking
Length - Approximate:10"
Bundle Diameter:2.00" (50.80mm)
Width:0.311" (7.90mm)
Length - Actual:0.667' (203.20mm, 8.00")
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Tensile Strength:300 lbs (136.08 kg)
Features:Chemical Resistant, UV Resistant
Material:Stainless Steel 316
Color:Silver
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
UB-450
UB-450
PAN-TY FOR JAPAN MRO
QTE-50L
QTE-50L
CBL TIE LOCKING NAT 50LBS 1.333'
WIT-120L-CTN
WIT-120L-CTN
CBL TIE LOCKING NAT 120LB 1.771'
PC362-3
PC362-3
PC362-3 POWER CLEANER FOAM PAD
768-AL
768-AL
4" EXTENSION BRACKET
P0C0228
P0C0228
LED STARBOARD Z5P 4000K MODULE
TBC200HC
TBC200HC
SS CBL TIE 8", 300LBS, COATED