WD2FE01GX809-667G-HE
Manufacturer
Wintec Industries
VIGOR # :
Description
MODULE DDR2 SDRAM 1GB 240FBDIMM
Catalog
Memory - Modules
DataSheet
WD2FE01GX809-667G-HE PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Memory Type:DDR2 SDRAM
Memory Size:1GB
Speed:667MHz
Package / Case:240-FBDIMM
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
MT5HTF3272KY-53EB1
MT5HTF3272KY-53EB1
MOD DDR2 SDRAM 256MB 244MRDIMM
MT18KSF1G72PZ-1G6E1
MT18KSF1G72PZ-1G6E1
MODULE DDR3L SDRAM 8GB 240RDIMM
MTA18ASF1G72PZ-2G1A2
MTA18ASF1G72PZ-2G1A2
MODULE DDR4 SDRAM 8GB 288RDIMM
1457L1602EBK
1457L1602EBK
BOX ALUM BLACK 6.72"L X 4.21"W
CAT93C56VI-TE13
CAT93C56VI-TE13
IC EEPROM 2KBIT SPI 2MHZ 8SOIC
A1RAH
A1RAH
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V